5 טיפים לבדיקת תקינות המצבר ברכישת רכב יד 2

מאמרים >>

אתה מבין שהגיע הזמן שתחליף רכב. מאסת ברכב הישן שלך, אתה מרגיש שמיצית ואתה רוצה להתחדש. ובכן, מזל טוב! אין ספק שרכישת רכב חדש (וגם רכישה של רכב מיד שנייה) היא רכישה מהנה ומרגשת.

אז היכן "צצות הבעיות"? הבעיות המרכזיות מתחילות כאשר מחליטים "לסמוך על המוכר" ובעצם לא מבצעים בדיקות מעמיקות אודות הרכב שרוכשים. אחת מהבעיות הללו באה לידי ביטוי באי בדיקתו של המצבר. במאמר הבא נעניק טיפים בדיוק לבעיה הזו! כמובן שנוכל להשוות זאת ללקנות "חתול בשק" למה הכוונה?

בדיוק כמו שאנו לא נקנה בית חדש שנבנה בשיטה הירוקה אינטרקליק אפילו אם הוא מהממם ללא בדיקה יסודית של הדירה אותו הדבר זה לגבי מצבר.

 

טיפים לבדיקת תקינותו של המצבר

אתה לא צריך להיות מוסכניק דגול על מנת להצליח לאבחן בעיות כאלו ואחרות של מצבר הרכב שהינך עומד לרכוש, ככול הנראה עלול לסבול מהם.
ראשית כל, בוא נדבר מבחינה וויזואלית, כן, תתפלא אבל לעיתים וויזואלית אנו יכולים לקלוט כל מיני בעיות שיש למצבר, לדוגמא: חשוב להביט על המצבר מבחוץ ולראות האם יש לו כל מיני סדקים?  במידה וכן, הרי שמומלץ לא לרכוש את הרכב ובמידה וכן – הרי שמחירו ירד נוכח העובדה שתזדקק לרכוש מצבר חדש.

אל תחשוב שכאן אתה למעשה מסיים את הבדיקה שלך, חשוב שתמשיך לחפש אחר תקלות כלשהן, כך תחסוך לעצמך כסף לאחר מכן. השלב הבא הוא השלב בו תחפש אחר לכלוך במצבר או נוזלים שאינם אמורים, מן הסתם, להיות שם. יש לבדוק האם הכבלים של המצבר רפויים או אינם מחוברים היטב שהרי כבל פגום עלול להוות סכנה רצינית לרכב. רצוי להביט אודות שנת הייצור של המצבר, מצברים הם בעלי תוחלת חיים של כעד 4 שנים כך שאם המצבר עומד להגיע לתאריך "היעד שלו", הרי שתצטרך להחליף מצבר בקרוב, דבר שיכול וצריך להוזיל לך את רכישת הרכב מיד שנייה.

אחת "המחלות" הפופולאריות ביותר למצברים היא "קורוזיה" וזה בדיוק מה שאינך רוצה לראות על המצבר ברכבך החדש שהינך עומד לרכוש אך בעת בדיקת המצבר, עלייך לחפש אחר הקורוזיה.
אז מהי למעשה קורוזיה? ובכן, קרוזיה או חלודה גורמים למעשה למגעים לא תקינים במגעים.
במידה והינך רואה כאלו, רצוי שתבדוק את המצב שלהם מכיוון שיש מצבים בהם למצבר יש קורוזיה אך על ידי ניקוי שלו, ניתן לפתור את הבעיה. הכל תלוי בחומרתם. 

רוצה לדעת איך יודעים מתי המצבר הולך לשבוק חיים? האם יש סימנים מוקדמים ל"מחלה"? מסתבר שכן, קרא מאמר זה.

חזרה
מצברים לאופנועני ים ויאכטות
מצבר הוא חלק מהותי מאוד בכל כלי הרכב. אין ספק שכאשר המצבר לא תקין או קיי
סוגי כבלים להתנעה - לרכב ומדריך לשלבי השימוש
באופן כללי ישנם כמה הבדלים בין הכבלים השונים להתנעה לרכב, ההבדל העיקרי ה
כיצד יודעים שהמצבר ברכב עומד לשבוק חיים
כל בעל רכב מרגיש את זה ומכיר זאת – בין אם במודע ובין אם לא. החשש ל
5 טיפים לבדיקת תקינות המצבר ברכישת רכב יד 2
אתה מבין שהגיע הזמן שתחליף רכב. מאסת ברכב הישן שלך, אתה מרגיש שמיצית ואת
מצבר חדש לגיפ jeep grand cherokee כיצד לרכוש בחכמה
זה מכבר ג'יפים הפכו לסמל סטטוס, אחת כמה וכמה כשמדובר על jeep grand C
לצפייה במאמרים נוספים באתר
כל הזכויות שמורות לחי מצברים בע”מ (C)
Created by: Webz.co.il