סוגי כבלים להתנעה - לרכב ומדריך לשלבי השימוש

מאמרים >>

באופן כללי ישנם כמה הבדלים בין הכבלים השונים להתנעה לרכב, ההבדל העיקרי הוא באמת העובי של הסיבים מה שגורם לעבודה יותר טובה, אך באמת שההבדל הוא מינורי ואינו מרכזי במיוחד. את שלבי השימוש נפרט בהמשך ותיווכחו לדעת כי קריטי מאוד לשים לב לשלבי השימוש השונים ולעבור עליהם לפי הסדר בצורה מדויקת, וזה על מנת להימנע מטעויות העלולות במקרה הטוב להבהיל אותנו ובמקרה הגרוע לחשמל אותנו או ליצור קצר במצבר.

שלב ראשון

בשלב הראשונים אנחנו רוצים להציב את הרכב שלנו בעמדה נכונה ונוחה על מנת שנוכל לחבר אותו לכבלים ושהכבלים יגיעו לרכב השני (הרכב המיועד לעזור לנו להתניע). לשם כך הרכבים אמורים להיות מקבילים וצמודים האחד לשני או האחד מול השני. כבר בשלב זה נשים לב ליתרון עצום: כבלים לרכב אשר יהיו ארוכים יותר בהחלט יאפשרו נוחות התנעה וחיבור לרכב השני.

אזהרה: חשוב לא לחסום את התנועה בשלב זה, איננו מעוניינים לגרום לעיכובי תנועה או לסכן את עצמינו.

שלב שני

עלינו לזהות את מבנה המצבר ולהבין היכן נמצא רכיב המינוס (-) שלו והיכן נמצא רכיב הפלוס (+) שלו. שלב זה הינו קריטי במיוחד שהרי אסור לנו להתבלבל, בטריה אשר מחוברת בצורה לא נכונה עלולה לגרום לקצר רציני ולגיצים בחיבור ואיננו רוצים זאת, מה גם שהדבר יכול לגרום לנו להתחשמל ולכן אנא נקטו זהירות.

את החיבור עלינו לעשות בצורה כזו שהפלוס (+) ברכב שלנו יתחבר את הפלוס (+) ברכב השני וכן המינוס (-) ברכב שלנו יתחבר אל המינוס (-) ברכב השני. מה אסור לעשות? אסור לחבר את הפלוס למינוס !!

שלב האחרון הוא ביצוע החיבור עצמו, חברו אותו ולאחר כמה שניות נסו להניע את הרכב, על מנת לתת לו פוש תוכלו ללחוץ על הגז ברכב השני (זה שבא לעזור לנו להניע.

ידע כללי על הכבלים להתנעה לרכב

כבלים להתנעה הינם רכיב חשוב שמאוד מומלץ לכל אדם לשמור ברכבו, כידוע אורך חיי המצבר של מצבר סטנדרטי הינם עד שנתיים או אולי שלוש שנים (כמובן שזה תלוי בשימוש ובכמות ואופן הנע אורך חיי המצבר של מצבר סטנדרטי הינם עד שנתיים או אולי שלוש שנים (כמובן שזה תלוי בשימוש ובכמות ואופן הנסיעות.

כאשר נמצא את עצמינו עם מצבר גמור, דבר שיכול לקרות או עכב חוסר בטריה וצורך בהטענה. כאשר יש צורך בהטענה והבטריה של המצבר בסדר ותקינה אז נפנה אל פתרון הכבלים וההתנעה באמצעותם.

חשוב לנו להבהיר שמדריך זה נכתב רק לידע כללי ולא על מנת ליישמו, אנא היעזרו במקצוען על מנת ליישם את שלבי ההתנעה. קרא עוד על חלקי חילוף לרכב.

 

 

 

 

 

 

 

חזרה
מצברים לאופנועני ים ויאכטות
מצבר הוא חלק מהותי מאוד בכל כלי הרכב. אין ספק שכאשר המצבר לא תקין או קיי
סוגי כבלים להתנעה - לרכב ומדריך לשלבי השימוש
באופן כללי ישנם כמה הבדלים בין הכבלים השונים להתנעה לרכב, ההבדל העיקרי ה
כיצד יודעים שהמצבר ברכב עומד לשבוק חיים
כל בעל רכב מרגיש את זה ומכיר זאת – בין אם במודע ובין אם לא. החשש ל
5 טיפים לבדיקת תקינות המצבר ברכישת רכב יד 2
אתה מבין שהגיע הזמן שתחליף רכב. מאסת ברכב הישן שלך, אתה מרגיש שמיצית ואת
מצבר חדש לגיפ jeep grand cherokee כיצד לרכוש בחכמה
זה מכבר ג'יפים הפכו לסמל סטטוס, אחת כמה וכמה כשמדובר על jeep grand C
לצפייה במאמרים נוספים באתר
כל הזכויות שמורות לחי מצברים בע”מ (C)
Created by: Webz.co.il