מצבר לרכב רטוב או יבש

מאמרים >>

מצבר ברכב הוא אחד החלקים בעלי חשיבות מרכזית ברכב, הסוללה שמטרתה לספק חשמל לרכב לצורך התנעה והפעלת כל החלקים החשמליים שבו.

האלטרנטור פועל כגנרטור שמייצר חשמל ודואג למלא את המצבר כל הזמן, בזמן שהוא מונע. זאת הסיבה שאם שוכחים את האורות דולקים למשך כל הלילה, בבוקר הרכב אינו מניע כי המצבר נגמר. הרבה פעמים קשה לאדם ללא הכשרה בתחום לדעת האם הבעיה היא במצבר או באלטרנטור. גם במקרים שהרכב שלנו עומד ללא פעילות במשך חודש ימים ומעלה, המצבר פורק את עצמו ואינו מצליח להתניע.

ישנם 2 סוגי מצברים עיקריים: יבשים או רטובים

בדיוק כמו שלכל מוצר יש הוראות יצרן המפרטים איך להשתמש במוצר שייצא ממפעל הייצור בין אם זה: מפעל ייצור למזרונים או מצברים לרכבים, שמתאימים על פי הוראות יצרן, הקריטריונים של בחירת סוג המצבר תלויה לפי הנפח מנוע של הרכב ולפי כמות צריכת החשמל שלו. לכן מצבר של משאית אינו מתאים לרכב פרטי ולהיפך.

עד לא מזמן רוב המצברים היו מצברים רטובים. מצברים הדורשים בדיקת מים תקופתית, במידה וחסר מים יש למלא בהם מים מזוקקים. לעומת זאת מצברים יבשים הם מצברים סגורים שאינם דורשים בדיקה או מילוי מים. מצברים יבשים בעלי הרכב כימי שונה ממצברים רטובים והם אטומים הרמטית מה שמונע איבוד נוזלים על ידי התאדות. אין עדיין הוכחה חד משמעית לגבי איזה סוג מצבר עדיף לשימוש, יש דעות לכאן ולכאן אבל אין הוכחה איזה סוג טכנולוגיה עדיף. לאחרונה נכנסו לשוק מצברי ג'ל, הכוונה היא לשימוש בג'ל עמיד לזעזועים וסוג המצברים האלו אינם דורשים טיפולים.

איזה מצברים יש בארץ?

בארץ מייבאים מצברים מכל העולם אירופה, סין, יפן וארה"ב, המצברים היותר זולים מגיעים לרוב מסין או מטורקיה, אבל על פי רוב הדעות האיכות שלהם פחותה משאר מצברים המיוצרים בארץ כגון מצברי וולתא, מחירי המצברים משתנים בהתאם לאיכות ולאחריות היצרן.

איך נקבעת האיכות של מצבר לרכב?

האיכות תלויה בכמה גורמים: המפרט, ההספק, המותג וארץ הייצור. לכל הקריטריונים הנ"ל נוספת גם האחריות, שיחד מרכיבות את מחירם של המצברים השונים. אחריות יצרן נעה בין 6 חודשים ועד 24 חודשים שמהווים מחצית מחיי המצבר.

לפני שאתם רוכשים מצבר חדש, תחשבו על המקום ממנו אתם רוכשים את המצבר, אתם צריכים מקום שתוכלו לחזור אליו במידה ויש תקלה, חברה אמינה ובעלת מוניטין בתחום, ועדיף שנציג מהחברה יגיע עד אליכם הביתה על מנת לבצע את הטיפול או להחליף את המצבר. היום אין הרבה חברות המעניקות לכם את השירות עד הבית.

שירות תיקונים שמגיע עד הבית יכול לחסוך לכם זמן יקר והרבה כאבי ראש. קרא עוד על היתרונות של שירות מצברים עד הבית.

חזרה
מצברים לאופנועני ים ויאכטות
מצבר הוא חלק מהותי מאוד בכל כלי הרכב. אין ספק שכאשר המצבר לא תקין או קיי
סוגי כבלים להתנעה - לרכב ומדריך לשלבי השימוש
באופן כללי ישנם כמה הבדלים בין הכבלים השונים להתנעה לרכב, ההבדל העיקרי ה
כיצד יודעים שהמצבר ברכב עומד לשבוק חיים
כל בעל רכב מרגיש את זה ומכיר זאת – בין אם במודע ובין אם לא. החשש ל
5 טיפים לבדיקת תקינות המצבר ברכישת רכב יד 2
אתה מבין שהגיע הזמן שתחליף רכב. מאסת ברכב הישן שלך, אתה מרגיש שמיצית ואת
מצבר חדש לגיפ jeep grand cherokee כיצד לרכוש בחכמה
זה מכבר ג'יפים הפכו לסמל סטטוס, אחת כמה וכמה כשמדובר על jeep grand C
לצפייה במאמרים נוספים באתר
כל הזכויות שמורות לחי מצברים בע”מ (C)
Created by: Webz.co.il