מצבר לרכב כל מה שלא ידעתם

מאמרים >>

שאנו צריכים לבחור מצבר חדש לרכב שלנו, אנו לא יודעים מהם הפרמטרים השונים של סוגי המצברים שקיימים, מבחינת קיבולת והתאמה לצורכי הרכב שלנו. עקב חוסר הידע שלנו בתחום אנו נוטים לסמוך על אנשי מקצוע מבלי לדעת האם זה המצבר שהכי מתאים לנו. על מנת לבצע רכישה מושכלת של מצבר איכותי, אנו צריכים להתייעץ עם בעל מקצוע מתחום המצברים, אדם בעל וותק ממכון מצברים שיכול לענות לנו על השאלות לגבי מצבר לרכב שלנו.

להלן הפרמטרים לבחירת מצבר הרכב:

סוג הרכב- שאנו אומרים את הביטוי מצבר לרכב, ישר עולה בנו האסוציאציה של רכב פרטי. אבל חשוב לזכור שמצבר הוא סוללה שדרכה ניתן להפעיל את הרכב ואת כל המכשירים שצורכים חשמל ברכב. מעבר לרכב פרטי שמוכר שלכולנו יש משאיות, אופנועים, אופנועי ים, סירות, אוטובוסים, טרקטורונים, רכבים חשמליים וקולנועיות למעשה כל רכב מכל סוג חייב מצבר. לכן צריך לרכוש מצבר שמתאים לייעודו של הרכב ולכמות החשמל שהוא צורך.

יצרן הרכב- חוץ מחלוקה הבסיסית של סוגי כלי הרכב למיניהם, יש תת חלוקה לפי היצרן של כלי הרכב והדגם של הרכב. האם מדובר ברכב עם נפח מנוע קטן? היום לכל יצרן ולכל דגם של רכב, יש מצבר שמותאם אליו לפי הצרכים של אותו רכב. לכן חשוב לפני הקנייה של המצבר לבדוק בספר היצרן של הרכב, איזה סוג מצבר מתאים ליצרן.

המצבר והקיבולת שלו- כל סוגי המצברים לרכב מגיעים עם מתח בטווח של 6-12 וולט. איזה קיבולת מתח רצויה לכל רכב באופן ספציפי? תלוי בסוג הרכב, דגם, יצרן ונפח המנוע של אותו הרכב.

מצבר ואחריות- אחד הפרמטרים הכי חשובים לאיכות המצבר הוא אורך האחריות שיצרן המצבר מעניק לנו. במידה ורכשתם מצבר ללא אחריות או שמדובר במצבר יד שנייה, או במצבר לא איכותי. מצברים לרכב אינם מתקלקלים בשנה הראשונה שלהם במידה ומטפלים בהם כראוי, אורך חיי מצבר הינו עד 4 שנים, ועדיין יש כמה פעולות שעלינו לבצע באופן תקופתי אחת לחצי שנה על מנת לסייע לו להגיע לתוחלת חיים ארוכה.

בדיקות מים- לבדוק שלא חסרים מים במצבר, במידה ואכן חסרים יש למלא מים לפי המידה. השימוש הוא של מים מזוקקים בלבד, לא מי שתייה, ולא מי ברז.

בדיקת ניקיון- גם כאן מדובר על בדיקה פשוטה של אבחון, האם קיימת קורוזיה או שרידי אבק ופיח על גבי המצבר, במידה וכן יש לנקות את החיבורים בעזרת מטלית מים או מברשת ברזל ואז מטלית מים.

כיצד יודעים שהמצבר ברכב עומד לשבוק חיים קרא כאן.

חזרה
מצברים לאופנועני ים ויאכטות
מצבר הוא חלק מהותי מאוד בכל כלי הרכב. אין ספק שכאשר המצבר לא תקין או קיי
סוגי כבלים להתנעה - לרכב ומדריך לשלבי השימוש
באופן כללי ישנם כמה הבדלים בין הכבלים השונים להתנעה לרכב, ההבדל העיקרי ה
כיצד יודעים שהמצבר ברכב עומד לשבוק חיים
כל בעל רכב מרגיש את זה ומכיר זאת – בין אם במודע ובין אם לא. החשש ל
5 טיפים לבדיקת תקינות המצבר ברכישת רכב יד 2
אתה מבין שהגיע הזמן שתחליף רכב. מאסת ברכב הישן שלך, אתה מרגיש שמיצית ואת
מצבר חדש לגיפ jeep grand cherokee כיצד לרכוש בחכמה
זה מכבר ג'יפים הפכו לסמל סטטוס, אחת כמה וכמה כשמדובר על jeep grand C
לצפייה במאמרים נוספים באתר
כל הזכויות שמורות לחי מצברים בע”מ (C)
Created by: Webz.co.il