מצבר לרכב חשמלי

מאמרים >>

המודעות לאיכות הסביבה והדלק שמהווה גורם מרכזי בזיהום האוויר שלנו גרמה לעלייה בביקוש של רכבים חשמליים בעולם. גם בישראל הקנייה של רכבים חשמליים במגמת עלייה בגלל מחירי הדלק הגבוהים. מה שגרם לעוד מכוניות חשמליות לעלות על הכביש ולהיות חלק מכלי הרכב הקיימים בישראל.

ישנם 2 סוגים של רכבים חשמליים:

רכב היברידי- רכב המשלב בין אנרגיה חשמלית ודלק, ברכבים מסוג זה ישנם שני סוגי המנועים (חשמלי ובעירה פנימית- דלק).

רכב חשמלי מונע מצבר- ברכב זה  משתמשים באנרגיה כימית המבוססת על מצברים נטענים. המצבר שלרוב נפוץ ברכבים מסוג זה הינו ליתיום-יון (lithium ion). הרכב מקבל את האנרגיה שהוא צורך מהמנוע החשמלי לכן אין צורך ברכבים אלו במנוע בעירה פנימי, כלומר, מיכל או תא דלק.

כחלק מהיערכות בכל העולם למכוניות החשמליות החלו לבנות תחנות להטענה ומילוי מצברים כמו תחנות דלק המוכרות לנו והנמצאות בכל פינה. בישראל כיום אין כמות גדולה של תחנות למילוי מצברים לרכב חשמלי כמו בחו"ל וזה אחד החסרונות של מכוניות אלו בישראל.

בגלל שלמכוניות מסוג זה למצבר יש חשיבות כל כך גדולה צריך לדעת מהם המאפיינים שלו ואיך לטפל בו כראוי.

המאפיינים של מצבר לרכב חשמלי

מצבר לרכב חשמלי שונה בגודלו ממצבר של רכב רגיל, מצבר חשמלי צריך להיות מספיק גדול על מנת להניע את המנוע ואת כל שאר חלקי הרכב.

הרכב החשמלי מונע באמצעות המנוע החשמלי שהספקו נמדד על פי כוחות סוס והספק חשמלי שלו נמדד בקילו וואט. הממוצע של מכוניות חשמליות הוא בסביבות 70 קילו וואט.

זמן הטעינה של מצבר לרכב חשמלי הוא בערך 5 או 8 שעות, וההטענה מתבצעת בקלות על ידי חיבור שקע חשמלי מהמכונית לחשמל. בממוצע טווח הנסיעה של מכונית חשמלית הוא 200 ק"מ כמובן שהכל תלוי בסוג הרכב וההספק שלו.

היתרונות מול חסרונות ברכב חשמלי

מכוניות חשמליות התפתחו מתוך הצורך האקולוגי בעולם לשמור על איכות הסביבה ולהימנע משימוש בדלק וסולר שהם גורמים משמעותיים בזיהום האוויר. למרות שגם רכבים חשמליים מזהמים את האוויר, רמת הזיהום שלהם פחותה באופן משמעותי מרכבים המבוססים על דלק או סולר. עוד יתרון הוא החיסכון הכלכלי במילוי דלק, במיוחד בישראל אנשים מחפשים אפשרויות לחיסכון בדלק בגלל מחירו הכל כך גבוה.

אם אתה קורא מאמר זה אתה וודאי תרצה לקרוא מאמר זה על קניית מצברים ממותגים ישראלים או בינלאומיים.

יחד עם זאת יש לא מעט חסרונות ברכבים מסוג זה. בגלל החוסר הערכות לרכבים מסוג זה במיוחד בישראל: אין מספיק תחנות הטענה, מחיריהם של מכוניות אלו גבוה בהרבה ממכוניות רגילות כמו כן החלקים והתיקונים יקרים יחסית לרכב רגיל. כל העלויות הנ"ל מביאות לכך שאין הבדל משמעותי לאורך טווח בין העלויות של רכב רגיל והדלק שהוא צורך לבין רכב חשמלי ועלות החלפים והתיקונים, כמו כן חשוב לזכור שבישראל גם מחירי החשמל גבוהים.

חזרה
מצברים לאופנועני ים ויאכטות
מצבר הוא חלק מהותי מאוד בכל כלי הרכב. אין ספק שכאשר המצבר לא תקין או קיי
סוגי כבלים להתנעה - לרכב ומדריך לשלבי השימוש
באופן כללי ישנם כמה הבדלים בין הכבלים השונים להתנעה לרכב, ההבדל העיקרי ה
כיצד יודעים שהמצבר ברכב עומד לשבוק חיים
כל בעל רכב מרגיש את זה ומכיר זאת – בין אם במודע ובין אם לא. החשש ל
5 טיפים לבדיקת תקינות המצבר ברכישת רכב יד 2
אתה מבין שהגיע הזמן שתחליף רכב. מאסת ברכב הישן שלך, אתה מרגיש שמיצית ואת
מצבר חדש לגיפ jeep grand cherokee כיצד לרכוש בחכמה
זה מכבר ג'יפים הפכו לסמל סטטוס, אחת כמה וכמה כשמדובר על jeep grand C
לצפייה במאמרים נוספים באתר
כל הזכויות שמורות לחי מצברים בע”מ (C)
Created by: Webz.co.il