כל מה שצריך לדעת על מצברים לרכב

מאמרים >>

מהו מצבר לרכב

המצבר ברכב הוא האלמנט המספק חשמל לכל חלקיו, היום בכל רכב יש מערכות חשמליות הכוללות: מערכת אורות, חלונות, הדלקת המזגן, אזעקה, נעילת הרכב, מערכת שמע וכדומה. המצבר אחראי על הנעת הרכב שזה בין התפקידים הכי חשובים של המצבר.

מצבר איכותי לרכב מתפקד בצורה טובה בין 3-4 שנים שזה אורך חיי המצבר. כמובן שאורך החיים של המצבר תלוי בכמה גורמים: איכות המצבר, טיפול תקופתי במצבר וזמן השימוש ברכב. כלומר אם מדובר בכרב שעושה נסיעות קצרות בלבד, ולא באופן רציף, המצבר יתקשה להתמלא ולכן הסיכוי שיתרוקן מהר יותר גבוה.

הספק שונה

מצברים לרכב אינם מיוצרים כפריט אחיד, בכל רכב קיים צורך של מתח והספק שונה. המצברים נעים בין 12-25 וולט, ובין 60-180 אמפר. כל כלי רכב שונה בגודלו ובדרישותיו. אי אשפר להשוות בין משאית לאופנוע מבחינת החשמל שהם צורכים. לכן משאיות ואוטובוסים דורשים סוג מצבר שונה משל רכבים פרטיים או אופנועים.

רוב המצברים של רכבים פרטיים הם בעלי 6 תראים שבכל תא מספק 2 וולט, כלומר ביחד הם מייצרים 12 וולט. אמפר הוא זרם ההתנעה, ככל שכלי הרכב דורש זרם התנעה גבוה יותר הוא צריך כמות גדולה יותר של אמפר.

מצבר לרכב רטוב לעומת יבש

מצבר רטוב- המצבר המוכר ביותר הוא המצבר הרטוב, הוא קיבל את שמו כי הוא מכיל מים, מצברים רטובים הם המוצר הכי מוכר ומבוקש. אך הוא דורש בדיקות תקופתיות של מים ומילוי מים באופן סדיר, במיוחד באקלים הישראלי שמתאפיין בחום רוב ימות השנה. החום גורם לאידוי המים במצבר ולכן יש למלא בו מים אחד לכמה חודשים. חשוב להקפיד למלא בו מים מזוקקים בלבד ולא מים רגילים יכולים לגרום לקורוזיה וחלודה במצבר.

מצבר יבש- מצברים העשויים עופרת או קלציום, מדובר על מצברים סגורים שאינם דורשים בדיקות תקופתיות או שימוש במים, הם נחשבים כמצברים עמידים ואמינים לאורך זמן, הם מקררים את עצמם באופן אוטומטי ולכן נחשבים כמתאימים לאקלים החם בישראל.

רכישה של מצברים

רכישה של מצבר לרכב עדיף לעשות במכונים מורשים או אצל בעלי מקצוע בתחום המצברים בלבד. על מנת להתאים את המצבר לרכב שלכם יש לערוך בדיקה והתאמה מדויקת לסוג הרכב וצרכיו. מחירי המצבר משתנים על פי החברה המייצרת ולפי סוגיו השונים של המצבר מבחינת ההספק שלו.

 

חזרה
מצברים לאופנועני ים ויאכטות
מצבר הוא חלק מהותי מאוד בכל כלי הרכב. אין ספק שכאשר המצבר לא תקין או קיי
סוגי כבלים להתנעה - לרכב ומדריך לשלבי השימוש
באופן כללי ישנם כמה הבדלים בין הכבלים השונים להתנעה לרכב, ההבדל העיקרי ה
כיצד יודעים שהמצבר ברכב עומד לשבוק חיים
כל בעל רכב מרגיש את זה ומכיר זאת – בין אם במודע ובין אם לא. החשש ל
5 טיפים לבדיקת תקינות המצבר ברכישת רכב יד 2
אתה מבין שהגיע הזמן שתחליף רכב. מאסת ברכב הישן שלך, אתה מרגיש שמיצית ואת
מצבר חדש לגיפ jeep grand cherokee כיצד לרכוש בחכמה
זה מכבר ג'יפים הפכו לסמל סטטוס, אחת כמה וכמה כשמדובר על jeep grand C
לצפייה במאמרים נוספים באתר
כל הזכויות שמורות לחי מצברים בע”מ (C)
Created by: Webz.co.il