חלקי חילוף לרכב

מאמרים >>

הרכב שלנו בדומה לגוף שלנו צריך טיפול מתמיד, כל שנה הרכב עובר טסט שקובע איזה חלקים ניזקו ויש צורך להחליפם. יחד עם זאת ישנן לא מעט תקלות המופיעות במהלך השנה, חלקן קטנות וחלקן עלולות לגרום לרכב לא להתניע כלל.

חשיבות חלקי החילוף ברכב

כל רכיב וחלק ברכב ממלא פונקציה מסיומת, כל חלק הוא משמעותי בפני עצמו, תקלות בחלקים כגון: מצבר, קרבורטור, רדיאטור יכולות לגרום להשבתת הרכב, לעומת חלקים כגון מראות חיצוניות, אורות או מגבים שאינן יגרמו להשבתת הרכב אך הן מסכנות את הנהגים ברכב, הנוסעים האחרים ברכב וכמובן רכבים נוספים על הכביש.

לכל חלק ישנה חשיבות מכרעת בזמן שהרכב על הכביש בנסיעה, לצערנו לא ניתן למנוע באופן גורף תקלות בחלפים כאלה או אחרים, אך כן ניתן לצמצם את התקלות על ידי בדיקה תקופתית, שמירה על החלקים הקיימים ברכב וכן להימנע מקניית חלקים מהותיים ברכב מיד שנייה עד כמה שניתן .

מצבר לרכב חשיבותו

אחד מהחלקים החשובים בכל כלי רכב הוא מצבר, מצבר לרכב מהווה את ליבו של הרכב. ניתן לדמות מצבר לסוללה המספקת חשמל לכל חלקי הרכב החשמליים. פגיעה במצבר תמנע את הספקת החשמל וכן תגרום להשבתת הרכב.

יחד עם זאת שהמצבר מהווה גורם משמעותי בתפעול תקין של הרכב, מצבר לרכב הוא אחד החלקים הכי קלים לשימור ואחזקה. על ידי בדיקות שגרתיות אחת לכמה חודשים ניתן למנוע תקלות במצבר. חשוב שתדעו כיצב לחסוך בקניית חלקי חילוף לרכב ובכלל ברכישת פריטים לחיים, לדוגמא מציאת חברת הדברות באיכות אינטר קליק.

עובדות על מצברים

אורך חיי מצבר- נע בין שלוש שנין לארבע שנים במקסימום, כלומר אם עברו שלוש וחצי שנים, אולי כדאי לחשוב על רכישת מצבר חדש, לפני שישבוק חיים באופן לא צפוי.

מצבר מותאם לכל רכב באופן ספציפי- לכל רכב יש ספר מטעם יצרן הרכב בו רשום איזה חלקים מתאימים לרכב וביניהם איזה מצבר מתאים לסוג רכב זה על פי צריכת החשמל שלו ונפח המנוע שלו. מצבר המתאים למשאית לא ניתן להתקין ברכב פרטי הוא יכול לגרום לנזק בלתי הפיך לשאר חלקי הרכב. אותו הדבר לגבי שאר סוגי הרכבים השונים כגון אופנוע, אופנוע ים, רכב חשמלי וכדומה.

מצברים דורשים בדיקה תקופתית -של מים וניקוי שטח הפנים החיצוני. שני הפעלות הנ"ל אינן מצריכות ידע בתחום המכונאות רכב, וכל אדם יכול לבצע אותן.

קניית מצבר רטוב או יבש -  אין דעה נחרצת בנושא, יש דעות לכאן ולכאן, מה שכן מצבר רטוב דורש יותר בדיקות ותשומת לב מבחינת חוסר מים וניקיון, לעומת מצבר יבש שאינו דורש בדיקות אלו.

מצבר חדש או יד שנייה- תמיד כדאי לקנות מצבר לרכב חדש ולא יד שנייה, כפי שציינו אורך חייו של מצבר עומד על 3 שנים בממוצע, לכן כדאי להשקיע ברכישת מצבר חדש ולדעת שיש לנו לפחות 3 שנים של שקט מהבחינה הזו.

חזרה
מצברים לאופנועני ים ויאכטות
מצבר הוא חלק מהותי מאוד בכל כלי הרכב. אין ספק שכאשר המצבר לא תקין או קיי
סוגי כבלים להתנעה - לרכב ומדריך לשלבי השימוש
באופן כללי ישנם כמה הבדלים בין הכבלים השונים להתנעה לרכב, ההבדל העיקרי ה
כיצד יודעים שהמצבר ברכב עומד לשבוק חיים
כל בעל רכב מרגיש את זה ומכיר זאת – בין אם במודע ובין אם לא. החשש ל
5 טיפים לבדיקת תקינות המצבר ברכישת רכב יד 2
אתה מבין שהגיע הזמן שתחליף רכב. מאסת ברכב הישן שלך, אתה מרגיש שמיצית ואת
מצבר חדש לגיפ jeep grand cherokee כיצד לרכוש בחכמה
זה מכבר ג'יפים הפכו לסמל סטטוס, אחת כמה וכמה כשמדובר על jeep grand C
לצפייה במאמרים נוספים באתר
כל הזכויות שמורות לחי מצברים בע”מ (C)
Created by: Webz.co.il