ההבדלים בין המצברים

מאמרים >>

בתחום של מצברים לרכב יש מבחר של מצברים שמתאימים לסוגי הרכבים השונים ולכלי רכב שונים. מצברים המתאימים למשאיות לא יתאימו לרכבים פרטיים, ומצבר של אופנוע ים לא יתאים לאופנוע שטח.

לגבי כל סוגי הרכבים ישנו ספר של הרכב ובו רשום איזה סוג מצבר יתאים לכל רכב בהתאמה. כל סוגי המצברים מבצעים את אותה הפעולה, הספקת חשמל לכל הרכיבים החשמליים ברכב. אך השוני במצברים בא לידי ביטוי בגודלו ובהתאם לגודלו כך מחירו. יחד עם זאת חשוב לזכור שבמקרה של מצבר לרכב הגודל לא ניבחר על ידי הלקוח אלא לפי הוראות היצרן. אם תשימו ברכב פרטי מצבר של משאית כי הוא יותר גדול, אתם יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך.

מצבר למשאית

בדיוק כמו ברכב פרטי גם המשאית צורכת חשמל רק בכמויות יותר גדולות. למרות שהנסיעה במשאית תלויה בדלק ההנעה מבוססת על המצבר כמו כן גם החלונות, המערכת שמע ,המזגן, המצת והדלתות, עד כאן הכל כמו בכל ברכב פרטי. אבל משאיות ברובן מובילות ציוד או אספקה כזו או אחרת וברוב המשאיות יש גם רמפה חשמלית, שיהיה ניתן לפרוק את הציוד מהמשאית בקלות, הרמפה צורכת עוד חשמל שברכב פרטי לא קיים הצורך בכך.

מצבר מורכב מעופרת מים וחומצה גופרתית שיחד מייצרים זרם חשמלי לכל חלקי הרכב, המצבר הינו אחד החלקים הכי חשובים בכל כלי רכב ובמשאיות בפרט. ללא מצבר המשאית מושבתת.

כפי שציינו ההבדל בין מצברים לרכב פרטי לבין מצברים של משאיות הוא הגודל. מצבר של משאית הוא בעל מתח של 1000 אמפר לערך, בעוד שכלי רכב פרטיים צריכים מצבר של 500 אמפר לערך. משאית בגלל גודלה, הכובד והצרכים שלה זקוקה למצבר הרבה יותר גדול מרכב פרטי.

הטיפול במצבר של משאית דומה מאוד לטיפול במצבר של רכב פרטי, יש לבדוק אחת לכמה חודשים מים, במידה וחסרים לדאוג למלא את החסר בעזרת מים מזוקקים. לדאוג לניקוי תקופתי של דפנות המצבר בעזרת מים למניעת קורוזיה, וחשוב לעשות בדיקות מתח למצבר אחת לשנה אצל בעל מקצוע.

מצבר של משאית בעל עלות יותר גבוהה מאשר מצבר לרכב לכן חשוב לרכוש מצבר איכותי עם תעודת אחריות ובמקום בעל מיומנות וותק בתחום, כך שבמידה ויש בעיה יש לכם למי לפנות. חשוב גם לבדוק שייצרו את המצבר בסביבה ירוקה למצברים ולא תעשייתית ומזיקה לחיי המצבר. חברת אינטרקליק מתמחים בכל הנושא לאיכות סביבה ירוקה.

קרא עוד על שאלות ותשובות בנושא מצברים.

חזרה
מצברים לאופנועני ים ויאכטות
מצבר הוא חלק מהותי מאוד בכל כלי הרכב. אין ספק שכאשר המצבר לא תקין או קיי
סוגי כבלים להתנעה - לרכב ומדריך לשלבי השימוש
באופן כללי ישנם כמה הבדלים בין הכבלים השונים להתנעה לרכב, ההבדל העיקרי ה
כיצד יודעים שהמצבר ברכב עומד לשבוק חיים
כל בעל רכב מרגיש את זה ומכיר זאת – בין אם במודע ובין אם לא. החשש ל
5 טיפים לבדיקת תקינות המצבר ברכישת רכב יד 2
אתה מבין שהגיע הזמן שתחליף רכב. מאסת ברכב הישן שלך, אתה מרגיש שמיצית ואת
מצבר חדש לגיפ jeep grand cherokee כיצד לרכוש בחכמה
זה מכבר ג'יפים הפכו לסמל סטטוס, אחת כמה וכמה כשמדובר על jeep grand C
לצפייה במאמרים נוספים באתר
כל הזכויות שמורות לחי מצברים בע”מ (C)
Created by: Webz.co.il