איך לשמור על תקינותו של מצבר לרכב לאורך זמן

מאמרים >>

כלי הרכב שלנו משרתים אותנו להגיע ממקום למקום בזמן מינימלי (בהתחשב בתנאי הדרך כגון פקקים, עבודות בכביש וסגירת כבישים). אין ספק שכל אדם בישראל מעדיף רכב פרטי על פני תחבורה ציבורית, וזאת מכיוון שהתחבורה הציבורית בישראל אינה מפותחת כמו בשאר המדינות המפותחות בעולם.

כמובן שבעידן של היום נכנס כל העניין של מודעות לסביבה ירוקה בין אם זה רכבים ממונעים בגז, דירות אינטרקליק שנבנות בשיטה הירוקה ועוד.

כלי רכב בכל העולם צריכים לעבור בדיקות תקופתיות בהתאם להוראות היצרן. בנוסף כל כלי רכב צריך לעבור בדיקת טסט אחת לשנה. אך עדיין ישנן תקלות ברכב מסיבות שונות ברוב המקרים התקלות נובעות מטיפול לא נכון במצבר הרכב.

מהו מצבר לרכב?

מצברים הם מעיין סוללות המעניקות לכלי הרכב השונים אנרגיה חשמלית, היום כל המכוניות עובדות בחלקן על חשמל: חלונות, אורות (בתוך הרכב ומחוצה לו) רדיו, והכי חשוב ההתנעה של הרכב. אפשר לדמות את המצבר ללב הרכב, במיוחד כשמדובר במכוניות חשמליות, ולכן אנו צריכים לתת למצברים תשומת לב, ולדאוג לטפל בהם כראוי. בניגוד לחלקים אחרים הרכב הטיפול במצברים אינו דורש ידע מקצועי נרחב בתחום מכונאות הרכב. הטיפול מושתת על ניקיון, בדיקת מים (במידה ומדובר במצבר עם מים), ובדיקות מתח שאותן כדאי לבצע אצל בעל מקצוע אחת לשנה. הבדיקות הנ"ל חשובות לאורך חיי המצברים שעומדים בטווח של שלוש עד ארבע שנים.

ניקיון- מצבר לרכב צובר עם הזמן קורוזיה (חלודה), בגלל הלחות עם האבק והלכלוך. לכן חשוב אחת לכמה חודשים לעשות בדיקה חיצונית באזור החיבורים של המצבר, במידה ואכן הצטבר לכלוך וקורוזיה ניתן לנקות זאת בעזרת מים ומברשת (עדיף מברשת ברזל), אפשר גם להתיז חומר המונע קורוזיה שניתן לרכוש במוסכים וחנויות לרכב.

מים- חשוב לזכור שמצברים מתנהגים שונה במזג אויר קיצוני, מזג אויר חם באופן קיצוני יגרום להתחממות קיצונית של המצבר ברכב, ואילו  מזג אויר קר באופן קיצוני יגרום לו לקפוא. כמו כן חשוב לזכור שבישראל המזג אויר הוא ברוב השנה הוא חם מה שגורם למצבר להזיע ולמים שבתוכו להתאדות. זו הסיבה שחשוב במיוחד בקיץ לבדוק מים במצבר, במידה וישנו חוסר ניתן למלא מים מזוקקים. חושב מאוד להשתמש במים מזוקקים בלבד כשמדובר על מצברים לרכב, מכיוון שמים רגילים יכולים לגרום לקורוזיה ולקיצור חיי המצבר.

הפעלה מבוקרת- מעבר לטיפולים ולבדיקות שיש לעשות בתחום של מצברים צריך גם לפעול נכון ביומיום. למה הכוונה? כשיוצאים מהרכב לשים לב שלא השארת אורות דלוקים בתוך הרכב או מחוצה לו. לא להשאיר את הרכב מונע וצורך חשמל גם אם מדובר בדקה שתיים, מסיבה שאתם לא יכולים לדעת לעולם האם הדקה שתיים הנ"ל יתארכו לחצי שעה או שעה. אם אתם יודעים שהרכב יעמוד ללא הפעלה למשך זמן ממושך של שבוע ומעלה, תדאגו שמישהו יתניע את הרכב אחת כמה ימים למשך כמה דקות לפחות. קרא עוד על טיפים לשמירה על מצבר לרכב

חזרה
מצברים לאופנועני ים ויאכטות
מצבר הוא חלק מהותי מאוד בכל כלי הרכב. אין ספק שכאשר המצבר לא תקין או קיי
סוגי כבלים להתנעה - לרכב ומדריך לשלבי השימוש
באופן כללי ישנם כמה הבדלים בין הכבלים השונים להתנעה לרכב, ההבדל העיקרי ה
כיצד יודעים שהמצבר ברכב עומד לשבוק חיים
כל בעל רכב מרגיש את זה ומכיר זאת – בין אם במודע ובין אם לא. החשש ל
5 טיפים לבדיקת תקינות המצבר ברכישת רכב יד 2
אתה מבין שהגיע הזמן שתחליף רכב. מאסת ברכב הישן שלך, אתה מרגיש שמיצית ואת
מצבר חדש לגיפ jeep grand cherokee כיצד לרכוש בחכמה
זה מכבר ג'יפים הפכו לסמל סטטוס, אחת כמה וכמה כשמדובר על jeep grand C
לצפייה במאמרים נוספים באתר
כל הזכויות שמורות לחי מצברים בע”מ (C)
Created by: Webz.co.il